יום רביעי, 29 בספטמבר 2021

החורף מגיע ואיתו השפעת...

מאת: מערכת מנטול
שפעת היא מחלה איומה ונוראה, ולמרות זאת, בלי הסבר הגיוני נראה לעין, אנו נוטים לזלזל בה שנה אחרי שנה, לחלות בה שוב, ולמרר מסבל במיטתנו.
שפעת היא מחלה איומה ונוראה, ולמרות זאת, בלי הסבר הגיוני נראה לעין, אנו נוטים לזלזל בה שנה אחרי שנה, לחלות בה שוב, ולמרר מסבל במיטתנו. בגלל שהשפעת היא מחלה כה שכיחה ומדבקת, יוצא שבממוצע רוב האוכלוסייה נדבקת בה לפחות פעם אחת בכל חורף.

מחלת השפעת הייתה יכולה להיות מוגדרת בקלות כמגיפה קשה וקטלנית, אלמלא התרופה אליה הייתה כה פשוטה, נגישה ואפקטיבית. בעולם המערבי של היום, נדירים מאוד המקרים של סיבוכים והחמרה קטלנית במחלת השפעת. 99.9 אחוזים מחולי השפעת בעולם המערבי מתגברים בקלות על המחלה, ואחרי שבוע מתיש של מנוחה הם חוזרים לאיתנם ומתפקדים כמו חדשים.
שפעת
אך למרות שמחלת השפעת היא מחלה פשוטה מאוד, ועל פניו כמעט ולא מסוכנת - הסבל והעצבים שהיא מביאה איתה בצורה עקבית, שנה אחרי שנה, הופכים אותה לאחת המחלות המעצבנות שאנו מכירים.

שפעת גוזרת עלינו כאבים מעצבנים, שאמנם לא הורגים או מסכנים את החיים שלנו, אבל הם לבטח משתקים אותנו לשבוע ימים, בו אנו מרותקים למיטתנו, בולעים כדורים, אוכלים מאכלים מעצבנים של אנשים חולים, ומשתעממים למוות. אם בתחילה אנו מתעקשים לראות את הצד האופטימי של המחלה, ומתנחמים בשבוע חופש מהעבודה, הלימודים או מטלות היום-יום, הרי שבמהרה אנו נוכחים לגלות שמדובר בחופשה הכי ארורה, מאמללת ולא משתלמת שיש. שבוע שלם אנו מבלים בכאבים על מיטה מיבשת בלי חשק לעשות כלום או לפגוש אף אחד.
אבל יש מקרים בהם מנוחה של שבוע לא מספיקה. כאשר שפעת מתגלה אצל ילדים צעירים (מתחת לגיל שלוש), אנשים מבוגרים, או אנשים בעלי בעיות במערכת החיסונית מומלץ למהר ולראות רופא, ובמקרים דחופים להיבדק במיון או בית חולים. השפעת, שהיא מחלה לא מסוכנת על פי רוב, עשויה לגרום לסיבוכים שונים אצל קבוצות מסוימות בעלות מערכת חיסונית חלשה ולא יציבה ובמקרים כאלה מומלץ לא לקחת סיכונים ולקבל טיפול רפואי מיידי.

הזנחה של המחלה במקרים כאלו יכולה להביא להתפתחות של דלקת ריאות, או מחלות קשות יותר, שעשויות לגרום לנזקים בלתי הפיכים לבריאותכם. אל תתביישו או תימנעו מבדיקת בית חולים במקרים דחופים כאלו, כי לעתים עדיף לא להסתכן, שכן התוצאות של הזנחה ואדישות עשויות להיות בלתי הפיכות ומצערות מאוד.

ואגב, חיסון כבר עשיתם?
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / בריאות / החורף מגיע ואיתו השפעת.... !