יום שישי, 6 באוגוסט 2021

אורטופדיה בילדים וצרות אחרות

מאת: מערכת מנטול
תהליך הגדילה הינו תהליך קריטי וחשוב מאוד בהתפתחותו של כל ילד, ועלינו בתור הורים מוטלת המשימה לפקח על התהליך
להיות הורים לילדים קטנים זו אחריות לא רגילה. מלבד ההשגחה על הילדים, החינוך שלהם, והבילוי המסור במחיצתם, עלינו לפקוח עליהם 7 עיניים, ולהישמר מכך שלא יחלו או יפצעו, שכן גופם הלא מפותח ומערכת החיסון החלושה שלהם עשויה לגרור סיבוכים חמורים. גם מחלות פשוטות וכביכול-שגרתיות דוגמת שפעת וצינון עשויות לגרור לבהלה, ולסכנה לא פשוטה לעולל המסכן.

בנוסף לכל אלו, גילאי הילדות הם הגילאים הקריטיים והחשובים ביותר להתפתחות הילד. בגילאים האלו צומח הילד ממימדים זעירים, למימדים של ילד צעיר, בגילאים האלו לומד הילד לזחול, ללכת, לרוץ, לרכב על אופניים ולהתנהל בעצמו בצורה עצמאית. תהליך הגדילה הינו תהליך קריטי וחשוב מאוד בהתפתחותו של כל ילד, ועלינו בתור הורים מוטלת המשימה לפקח על התהליך, ולוודא שילדנו מתפתח בצורה נורמטיבית וסדירה לבני גילו.
התפתחות הילד
במידה ואנו, בתור הורים, מאתרים חולי מסוים (שפעת, הצטננות, חום ועוד) או בעיית גדילה אצל ילדנו הצעירים, עלינו לפנות במהרה לעזרה מקצועית. הורים רבים מעדיפים להימנע הרבה פעמים מפניה לרופאים כאשר מדובר בבעיה בריאותית קטנה יחסית שנדמה להם שהם מסוגלים להתמודד איתה בעצמם, אך הדבר אינו מומלץ בשום אופן, שכן גופם של ילדינו הוא כה רגיש, שאסור לנו לקחת סיכונים בעניין. על כמה וכמה נכונה העצה הזאת כאשר מדובר על בעיות גדילה, שכן אי פניה לגורם המתאים לעזרה, עלולה לגרום לילד לנזק בלתי הפיך.

אם ילדכם סובלים מבעיות גדילה, או מבעיות שונות בתנועה, ההמלצה היא לפנות לטיפול מקצועי אצל אורטופד. קיימים סוגים רבים של אורטופדים המתמחים בבעיות גדילה, אך במקרה שלכם סביר להניח שיפנו אתכם לרופא מיוחד, זהו אורטופד ילדים (המתמחה בסוגיות הנוגעות לילדים ובני נעורים). אורטופד הילדים יערוך לילדכם שורה ארוכה וסימפטית של בדיקות, ינסה לאתר בעיות אורטופדיות שונות, וילווה אתכם בתהליך הטיפול וההחלמה של הילד. זהו תהליך ארוך ולעיתים מתיש אך בסופו לרוב מובטחת הצלחה, במיוחד כאשר מעורבים באלמנטים השונים של הטיפול עוד מגוון רחב של מטפלים ויועצים: פיזיוטרפים, משקמים בשחייה ועוד.

תמיד נעשה הכל למען הילדים שלנו, חשוב לזכור כי לעיתים ישנם דברים פעוטים ולאו דווקא פעולות אגרסיביות שביכולתנו לעשות וימנעו צרות מהילד בעתיד.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / בריאות / אורטופדיה בילדים וצרות אחרות. !