יום שישי, 6 באוגוסט 2021

מעקבים קטנטנים

מאת: מערכת מנטול
בעת בדיקה שגרתית וקבועה לתינוק הרך בטיפת החלב, עולים בך הרהורים לגבי הגרמים הנוספים שהרך הנולד העלה לעומת הגרמים שאת מעלה
מזל טוב , את כבר אמא , עברת את שלבי הצירים, גם הלידה עברה בשלום.
אבל למעשה, המעקב אחר התפתחות תינוקך בשנה הראשונה מוטלת על אחריותך ואחריות בן זוגך.
אז איך למעשה תדעו שהכל באמת מתנהל כשורה ?
מסתבר שהמשקל הוא אחד המדדים להתפתחות תקינה של תינוקך, פתאום כל גרם על המשקל מקפיץ לך את מדד השמחה, הנה, הופ, תינוקך עבר עוד משוכה... הנוסחה קלה מאוד לחישוב - משקל תקין = משקל בנורמה = התפתחות תקינה. זוהי משוואה פשוטה ביותר להבנה, כאן אין נעלמים.

בעת בדיקה שגרתית וקבועה לתינוק הרך בטיפת החלב, עולים בך הרהורים לגבי הגרמים הנוספים שהרך הנולד העלה לעומת הגרמים שאת מעלה, אילולא העולם היה הוגן, כנראה שהמצב היה אחרת... בזמן תהייתך בדבר סדרי העולם, שוקלת אחות טיפת חלב את הרך הנולד ומבשרת לך בקול שמח על המספר הנוסק המייצג את המשקל. מהנתונים שמתקבלים בונים גרף, ממנו אפשר להסיק האם ישנה עלייה במשקל או ירידה. כאן ישנה חשיבות לסמנטיקה, שכן לעיתים גם עליה במשקל עלולה להחשב כירידה, שכן הגרף מציין מסלול התקדמות אופטימאלי וכל חריגה לכיוון הגבול התחתון תהיה ירידה מהנורמה...
התפתחות התינוק
חשוב להבין כי עניין המשקל מהותי ביותר בעת הנקה. תינוק הניזון מהנקה בלבד (שהוא אגב המזון המועדף והמומלץ ביותר) לא מספק לך ולסביבה מדדים מדויקים לגבי הכמויות שהוא אכל בארוחה מסוימת, אבל אין מקום לחששות, אם התינוק עלה במשקל סימן שמדובר בתינוק בריא. כאשר הגרף נוטה כלפי מטה ומורה על ירידה במשקל, אז יש להמשיך מעקב ואף להגיע עד לכדי ברור מול אחות טיפת חלב ועדיף אפילו עם תזונאית מומחית, ולבדוק אפשרויות לגבי שינוי התפריט היומי ופתיחה בדיאטת השמנה.

מעבר למעקב אחר המשקל , טיפת החלב מספקת גם שירות של חיסונים.
האחות האחראית בתחנה נותנת דף מידע לאמהות בנושא החיסונים. האחות האחראית היא זו שמזמנת לחיסונים והיא יודעת לומר מהם פרקי הזמן המומלצים לחיסון. מה שחשוב הוא לחבוש את כובע הבלשים ולקבל מידע לגבי רשימת החיסונים העדכנית ולא לפחד לשאול את כל ארסנל השאלות:

עבור מה החיסון ? האם אפשר להימנע ממנו ? מהן תופעות הלוואי ? מהו תאריך התפוגה המוטבע על החיסונים. בקיצור אמהות ואבות יקרים, שימו לב, אומנם מדובר במעקבים קטנטנים אחר קטנטנים חשובים, אך אלו מעקבים מאוד מהותיים להמשך החיים שלהם. אל תפספסו, גשו לטיפת החלב הקרובה למקום מגוריכם ובצעו מעקב אחר הקטנטנים.

שימו דגש חשוב ביותר למזון ולמרכיבים מהם ניזונים תינוקכם. חשוב לבחור אוכל לתינוקות איכותי ומזין החיוני לצמיחה ולגדילה של ילדכם. הקפידו לברור מזונות חשודים ולברר בטיפת חלב על מזונות יעודיים לכל גיל.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / הריון ולידה / מעקבים קטנטנים. !