יום ראשון, 1 באוגוסט 2021

"אז מה קורה עם ההריון השני?"

מאת: מערכת מנטול
אם חשבתם שישנם חששות לפני הלידה הראשונה – צדקתם, אבל תתפלאו לשמוע ישנם חששות כבדים אף יותר לקראת ההריון השני.
הלידה הראשונה התרחקה והילד גדל מעט. והנה מבלי לשים לב הן שוב צצות מאי שם. הסבתא, האמא והחמה אינן יודעות להרפות... והנה כבר שבות, צצות ועולות השאלות :"נו, מה קורה עם השני", מה קורה עם הבא/ה בתור?" אבל את עונה שיש עוד זמן ועמוק בפנים את יודעת... החששות מפני הלידה הבאה גוברים עלייך.  את פשוט מבועתת.

אם חשבתם שישנם חששות לפני הלידה הראשונה - צדקתם, אבל תתפלאו לשמוע ישנם חששות כבדים אף יותר לקראת ההריון השני.
הלידה הראשונה הייתה קשה מאוד והשאירה חותמת של חוויה מאוד לא נעימה. היא נחקקה בזיכרון האישי כחוויה של פחד, פחד מלידה. ההחלטה על ההריון השני מתעכבת בגלל הפחד הגדול מהלידה, בגלל זיכרון העבר.  את חושבת שהזמן יעבור וירכך את הפצעים אבל להיפך. הקידוד של החוויה הזו כלידה = חווית פחד = חוויה קשה ולא נעימה היה חזק מידי.
הריון ולידה
ככל שעובר הזמן במקום להקהות, הרגשות רק מתעצמים. שיחות עם פסיכולוגים מקצועיים בתחום בודאי תוכלנה לעזור לאמהות החוששות. פסיכולוגים מתחילים בדרך כלל בתהליך טיפול שבו הם נוברים במקורות של קידוד החוויה ככזו. הם מבררים בתהליך של טיפול, האם יש בסיס ממשי לבעיית הפחד או שמא מדובר בפחד הנובע ממקורות אחרים. הם נוברים במעמקי הנפש, ומוציאים את ה"שדים" הגדולים החוצה. פורטים אותם לחלקים קטנים וממוססים אותם אחד אחד עד שהם נעלמים כליל.

מי שמרגישה צורך , כדאי שתסיר מעליה את אות הגבורה ותיגש לטיפול פסיכולוגי. רצוי לטפל ברגשות הללו עוד לפני הכניסה להריון השני כדי להיות רגועות בכל מהלך ההריון. אחרי הכל הרוגע של האם, הרוגע הנפשי הזה משפיע באופן ישיר על העובר שבתוך הרחם. לאמהות שעדיין חוששות מהטיפול ומתוצאותיו, סביר להניח שטיפול שכזה יכול לעשות רק יותר טוב לפחדים או לפחות ללמד את האמהות איך לחיות איתם בשלום עוד לפני הלידה של התינוק השני, השלישי וכו'. אחרי הכל צריך להבין סטטיסטיקה הגיונית מאוד פשוטה, אם החוויה הזו כבר עברה עלייך גרוע, יתכן ולא תשוב בפעם השנייה....       
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / הריון ולידה / "אז מה קורה עם ההריון השני?". !