יום ראשון, 17 באוקטובר 2021

תשאיר קצת לחיים...

מאת: מערכת מנטול
האם לבחור במוהל שהסמכתו רופא כירורג או במוהל מוסמך מטעם הרבנות הראשית ? האם לבצע את טקס הברית מילה יחד עם המסיבה או בנפרד ?
ברית המילה עבור האם הטרייה הוא נושא רגשי לא פשוט. אם מוסיפים לכל העניין עוד סערת רגשות של ההורמונים מזמן ההריון, עייפות מצטברת של ההריון והמאמץ הכרוך בלידה + מע"מ של סימפטום היום השלישי שלאחר הלידה, מצטיירת תמונה של סבך רגשי גדול מאוד. בנוסף ישנו חשש טבעי מאוד גדול של ההורים מהברית עצמה שהיא ניתוח כירורגי לכל דבר, ועוד לעולל כזה קטן שאין לו אפילו שביב של מילה לומר... 

נכון, הצטיירה כאן תמונה בהחלט לא פשוטה, אבל הכל קורה כל כך מהר בטווח של שבוע אז צריך לגייס כוחות, יש כאן כמה נקודות למחשבה שכדאי לדסקס ביחד עם בן / בת הזוג על כוס קפה או קפוצ'ינו .... עוד לפני המועד המיוחל:  
ברית מילה
האם לבחור במוהל שהסמכתו רופא כירורג או במוהל מוסמך מטעם הרבנות הראשית ?
האם לבצע את טקס הברית מילה יחד עם המסיבה או בנפרד ?
האם יש המלצות על הרופא / על המוהל ? מהי רמת הניסיון שלו ?
היכן לערוך את הטקס ? בחדר הרופא / בגן אירועים / באולם אירועים
איזו רשימת מוזמנים תהיה רלוונטית ? קרובים או גם רחוקים יותר?

חשוב גם להיות מוכנים לאפשרות שברית המילה לא תיערך מיד ביום השמיני מהלידה אלא ישנם מקרים בהם הברית נדחית בשל סיבות של צהבת גבוהה או משקל נמוך של התינוק, או אם ישנה בעיה בריאותית אחרת, אז חשוב להיות מוכנים לכל ולדעת שיש הרבה דברים לא צפויים וכן לדעת גם לזרום עם קצב החיים ועם השינויים בקשר לברית המילה. המודעות פשוט באה לרכך את כל העניין, להיות מוכן נפשי לכל מה שעתיד לקרות אבל אף פעם לא לשכוח לקוות לטוב.

מה שבטוח הוא, שכעבור שבוע ממועד קיום טקס ברית המילה, כלומר אחרי זמן ההחלמה, שוב החיים זורמים בקצב מהיר ואנו מתפנים להמשיך עם אי אלו ענייני טיפול והתפתחות אחרים.
אז עצה מהלב, לקחת הכל בקלות, להרגע, כולם עוברים את זה בסוף.  
שלום, לפי שמועות שעברו לאוזני, אמרו שאסור לעשות או לא מומלץ לעשות הרדמה לתינוק בזמן הברית ? אז עדיף מוהל מוסמך מטעם הרבנות לדעתי.
אודליה25/12/2008 22:44:54
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / הריון ולידה / תשאיר קצת לחיים.... !