שבת, 18 בספטמבר 2021

קצת אחרת – לתקן את הגוף דרך הנפש...

מאת: מערכת מנטול
זה תופס אותי פעם בכמה חודשים, הרגשת חולשה מעיקה שכזאת, ניסיתי לא פעם אחת בדיקות דם, אפילו סיטי ביצעתי אך לשווא, אין לאף אדם מושג מדוע אני חולה
מכיוון שביקרתי כמעט אצל כל רופא במדינה, ומיכייון שכולם הרימו ידיים, החלטתי לשמוע לעצת אשתי ולגשת להילר שהיא מכירה. בטרם הוא התחיל לבדוק אותי הוא ביקש לומר לי דבר מה. ההילר ביקש ממני שאסתובב ואחזור כלעומת שבאתי בשינוי אחד. הוא ביקש שלמחרת בבוקר אצא לבצע צניחה חופשית. הופתעתי מאוד מכך שהמרפא הביע סירוב לקבל אותי, מה גם שלא הבנתי מדוע הוא שולח אותי אל מותי. יצאתי וחזרתי אל ביתי.

קטע זה נכתב באחת המחברות של חברי הטוב, אדם חולה בעברו, בריא כמו שור בהווה ובעתיד. למעשה, חברי היה עוד אחד מהמאושרים שגילו איך להחלים את הגוף באמצעות אספקת תענוג לנפש.  תמיד, וכך יטענו גם רופאים, חשוב לשמר את הנפש במצב אופטימי בכדי להבריח תחלואות.
גוף ונפש
אך האם כאשר הנפש במצב אובר אופטימי על סף הריגוש המתמיד, ישנה לגוף האדם חסינות מיוחדת?  כנראה שכן. גוף האדם מורכב מאוד, הוא מורכב ממאה אחוז מאסת שריר, שומן, עצם ונוזלים ועוד מאה אחוזי נפש. שני אלו מאזנים האחד את השניה ועשויים אף להשלים חוסר במקומות מסויימים. התיאוריה  היא שבעוד שהגוף יכול להכיל רק 100 אחוזי בריאות בזמן נתון, הנפש יכולה להכיל הרבה יותר ובכך לרפא את הגוף ואפילו להעצים אותו.
תיאוריה זו מסייעת למעשה לאנשי דת להתגבר על תחלואים בדרך מדיטציונית והיא יכולה לסייע גם לאנשים מן השורה במידה ומבצעים אותה כנדרש. אז מה צריך לעשות? פשוט לחיות את החיים על פי הקלישאה -  "כאילו אין מחר", לעשות כל יום את הדבר המלהיב ביותר שניתן במסגרת הגבולות האתיים, החוקיים וגם הבטיחותיים.

למשל, צניחה חופשית לאדם שלא עשה זאת מימיו או שימוש במצנח רחיפה, ימלאו לך כמה ימים לפני האקט ואף מספר ימים לאחריו בחוויות רגשיות חיוביות שיסיחו דעתך מבעיותיך הרפואיות. כל שעלייך לעשות הוא להעז פעם אחת ולבצע את הלא נודע. ברגע שתעשה זאת, מפלס החרדה בגוף יפחת, האופטימיות תשתלט והחיים שלך יראו אחרת לגמרי. כך למדתי מחברי הטוב, כך אני מקפיד לעשות יום יום.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / גוף ונפש / קצת אחרת – לתקן את הגוף דרך הנפש.... !