-
:  |     |     |     |    |  
חיפוש במנטול
איכות חיים    הריון ולידה    שמות לילדים
!תנו לנו לעזור לכם
מומלצים
בדיקת שיער
הלגה מרכזים קוסמטיים רפואיים
הסרת משקפיים בלייזר
הגדלת חזה
צילום הריון
בעיית עצירות אצל תינוקך
היפוך עובר
הידרותרפיה
הסרת שיער בלייזר
סקר מנטול
מי תרצי שילווה אותך בחדר הלידה?
סקר הריון ולידה

.

Share:
א'
א'
ב'
ב'
ג'
ג'
ד'
ד'
ה'
ה'
ו'
ו'
ז'
ז'
ח'
ח'
ט'
ט'
י'
י'
כ'
כ'
ל'
ל'
מ'
מ'
נ'
נ'
ס'
ס'
ע'
ע'
פ'
פ'
צ'
צ'
ק'
ק'
ר'
ר'
ש'
ש'
ת'
ת'
:
כאשר אנו מתבשרים על הריון ולידה צפויה, אנחנו מתחילים לחשוב על כל מני דברים שצריך לעשות, להכין ולדעת. אין ספק שמדובר בתקופה מרגשת ועמוסה, מלאה בהחלטות חשובות  אך אחד הנושאים שמעסיקים מאוד את ההורים לעתיד, בדרך כלל בשלבי ההריון, זה שמות לתינוקת.

איך נקרא לרך הנולד, מה השם שלו ישקף, האם השם יתאים לו, ייתן לו מזל ובכלל האם שמות לילדים באמת חווים בתוכם הבטחה כלשהי.

פעם שמות לתינוקות היו מאוד ברורים, היו שמות לבנים, שמות לבנות ולא היה ספק, רק משמעתו של השם, מהו מינו של הרך הנולד. היום נדמה כי שמות לתינוקות הפכו לעניין אופנתי ולא פעם הורים פשוט מנסים להיות מקוריים או להעביר התחלה של ייחודיות, כבר בשם שניתן לתינוק.

שמות לילדים , איך עושים את זה
כשמדברים על שמות לתינוקות, אפשר להצביע על כמה מגמות. חשוב לציין ששמות לילדים כמו כל דבר, זה עניין של תקופות, משמעות ושיקולים אישיים, אחרי הכול, שמות לילדים זהו עולם ומלואו.

יש את ההורים שיודעים עוד לפני ההיריון, מה השם שהם הולכים לתת לילד שלהם. כן, כשהורים אחרים מתלבטים תשע חודשים בשמות לילדים, הם כבר הינו לעצמם שמות לבנים ושמות לבנות, כך שלא משנה מה צפוי להיוולד, יש להם שם מוכן.

בדרך כלל מדובר בשמות לתינוקות שיש להם משמעות כלשהי עבורם או שהם אוהבים את הצליל ואת הפירוש. הורים אלה יבחרו שמות לילדים שמתקשרים עבורם למקום, רגע או תחושה אישית מאושרת, כך שתחושה זו תלווה את הילד בשמו.

לצד הורים שיודעים מראש שמות לבנים ושמות לבנות, יש מי שמתחבטים, מחפשים ודנים עם כל העולם על שמות לילדים. חלקם רוצים שמות לתינוקות שיש להם משמעות נומרולוגית, כלומר שסך אותיות השם יהיה בעל משמעות. אחרים מתייעצים עם רבנים מהם השמות הנכונים לתת לרך הנולד ויש גם מי שאוהבים שמות לילדים שמרכיבים יחידה משפחתית אחת.
כבר פגשתי בחיי ילדים מאותה משפחה, שקראו להם צליל ומיתר או משפחות בהן כל השמות לילדים מתחילים באותה אות.

כמובן שיש גם שמות לתינוקות שמורכבים משתי מילים, שמות בעלי הברה אחת או שמות לילדים על משקלים מסוימים, כמו כל השמות לתינוקות שמשלבים את המילה אל בהתחלה באמצע או בסוף.

ואם מדברים על שמות לבנים או שמות לבנות, היום יש יותר ויותר שמות לתינוקות שמתאימים גם לבנים וגם לבנות, כמו גל, רותם, בר, טל, אגם, אוריאן ועוד שמות רבים נוספים.

לצד השמות הפופולאריים המורכבים, ניתן לראות היום גם שמות לילדים שחוזרים דווקא לפשטות ולברור. הורים רבים עושים תחייה לשמות לתינוקות שהיו נפוצים יותר לפני עשרים שנה, למה, כי הכול חוזר ופשטות זו המורכבות החדשה.

ויש מי שפותרים את הבעיה של שמות לילדים שיש להם משמעות משפחתית כמו שם של סבא או סבתא שהלכו לעולמם, על ידי נתינת שם שני לתינוק.

כאמור, כשמדובר על שמות לתינוקות הכול פתוח, העיקר שתרגישו טוב ונוח עם השם.