-
:  |     |     |     |    |  
חיפוש במנטול
איכות חיים    הריון ולידה    מחשבון ביוץ
!תנו לנו לעזור לכם
מומלצים
בדיקת שיער
הלגה מרכזים קוסמטיים רפואיים
הסרת משקפיים בלייזר
הגדלת חזה
צילום הריון
בעיית עצירות אצל תינוקך
היפוך עובר
הידרותרפיה
הסרת שיער בלייזר
סקר מנטול
מי תרצי שילווה אותך בחדר הלידה?
סקר הריון ולידה

-

?
. . , -24 , - 72 . , . . . . 25 -35 .
Share:
  -
:
:
:
:
זיהוי חלון הפוריות לעיתים הכרחי לשם התעברות, אספנו עבורכם דרכים שונות הקיימות לזיהוי יום הביוץ וחלון הפוריות.
מאת: רחלי סלמן מערכת מנטול
בדיקות ביוץ
:
נשים רבות המבקשות להיכנס להריון עושות זאת על ידי חישוב ביוץ, בדרך זו ניתן לקבוע את היום הנכון ביותר לקיום היחסים, כך שיניב הריון מתוכנן. כיום ישנן דרכים שונות לחישוב ביוץ, כמו בדיקת שתן, מדידת חום, מעקב זקיקים  או באמצעות מחשבון ביוץ.

הנה כל מה שחשוב לדעת על חישוב ביוץ ואיך מחשבון ביוץ יכול לסייע לכם לקבל את המידע:

חישוב ביוץ מסייע למעשה להבין מתי מתחילה תקופת הפוריות של האישה ומהו תאריך הביוץ המשוער שלה, לחודש זה. תקופת הביוץ של האישה נעה סביב 10-14 יום מתאריך קבלת המחזור, כאשר תמיד מסתכלים על היום הראשון של המחזור.

בתקופת הביוץ גוף האישה עובר שינוי הורמונאלי, השחלה מייצרת זקיקים שגדלים בממוצע 2.5 מ"מ בכל יום וישנה עליה או שינוים במדדים של הורמונים שונים בדם. תקופה זו נחשבת לזמן המתאים לקליטת היריון, כך שאם יודעים מראש את הימים הנכונים, ניתן להעלות את הסיכוי להריון.

מחשבון ביוץ נועד על מנת לסייע לנשים לבצע חישוב ביוץ בפשטות ובמהירות, ללא צורך בבדיקות דם או שתן.

איך עובד מחשבון ביוץ
באמצעות אלגוריתם חישוב, ניתן לקבוע את תקופת הביוץ, כאשר על האישה להכניס למחשבון ביוץ את פרטי הווסת האחרונה ואת מספר הימים הממוצע בין מחזור למחזור. חישוב ביוץ מדויק יותר במחשבון ביוץ , יהיה לאחר בדיקה של למעלה מחודש אחד, כך שלאישה יהיו נתונים אחורה והיא תדע בוודאות את הפער בין מחזור אחד לשני.

יחד עם זאת, גם נשים שרוצות לבצע חישוב ביוץ של החודש הבא, יוכלו לקבל במחשבון ביוץ את התוצאה המוערכת של תקופת הביוץ. חשוב לציין כי מחשבון ביוץ נותן הערכה ולכן יתכנו סטיות לכן או לכן, במידה וחישוב ביוץ נעשה במקרים בהם יש בעיה קונקרטית בהליך קליטת הריון, חשוב לפנות לגורם מטפל ולבצע מעקב רפואי.

מתי צריך לבצע חישוב ביוץ
חישוב ביוץ באמצעות מחשבון ביוץ מסייע לנשים שרוצות לדעת מתי היום הנכון ביותר לקליטת הריון, כאשר חשוב לציין שקליטת הריון יכולה להיעשות לא רק ביום הביוץ עצמו, אלא גם כמה ימים לפני, במה שמכונה תקופת הפוריות של האישה. כיום ניתן למצוא מחשבוני ביוץ אשר מראים את תחילת תקופת הפוריות, עם ציון יום הביוץ עצמו, כאשר כאמור מדובר בהערכה על סמך הנתונים.

חישוב ביוץ על ידי מחשבון ביוץ, יכול לסייע במקרים בהם רוצים לכוון את קיום יחסי המין, כך שיניבו הריון, היות ומדובר בתקופה מצומצמת יחסית, זוגות רבים מקיימים יחסים לאורך כל החודש, מבלי לדעת את חישוב הביוץ ולא פעם פשוט מפספסים אותו ונלחצים. במקרים מסוימים נשים מבצעות חישוב ביוץ לבחירת מין ילוד, שהרי התיאוריה אומרת שקיום יחסים 24 שעות לפני הביוץ, מסייע להולדת בת. כמו כן, מחשבון ביוץ יכול לסייע דווקא לנשים אשר מבקשות לדעת את תאריך תקופת הפוריות שלהן כאקט מניעה, היות ואין הן משתמשות בכל אמצעי אחר לשמירת הריון.

בכל אחד מהמקרים חשוב לדעת כי חישוב ביוץ על ידי מחשבון ביוץ, נותן הערכת תקופה משוערת ויכול לסייע במקרים מסוימים.