יום רביעי, 16 ביוני 2021

טיפים להחלמה מניתוח אף

מאת: מערכת מנטול
ניתוח אף נחשב לאחד הניתוחים המורכבים בתחום הפלסטיקה והחלמה מניתוח זה דורשת תשובת לב מיוחדת מאד, בדיקות ומעקב אישי ורפואי בשבועות שלאחר הניתוח.

ניתוח אף החלמה - אל תרגישו רע עם האף שלכם אינו נראה כפי שנדמה לכם או כפי שאתם רואים אצל אחרים. ניתוח אף (rhinoplasty) הוא דבר פופולרי מאד בישראל ובארה"ב ונחשב לניתוח הכי שכיח שתבצע בכמויות אדירות, ואחריו ניתוח הגדלת חזה. תקופת החלמה מניתוח אף נחשב לתקופה ארוכה יחסית לשאר הניתוחים הפלסטיים שכן מדובר בהליך מורכב יחסית ועדין מאד. ניתוחי אף מתמקדים בשני צרכים בסיסים והם אסתטיקה ורפואי - ניתוח אף אסתטי, שלרוב הוא ממראה אף סולד או ואי סימטריה ניכרת בו ביחס לפנים, וניתוח אף רפואי שאותו שמתבצע לרוב כאשר ישנה בעיה במעברי האוויר וקושי ניכר בנשימה מהאף.

כיום ניתוח אף זמין וישנם לא מעט רופאים מנתח בעלי הסמכה מתאימה לסוג ניתוח זה, משך ההחלמה התקצר משמעותית והסיכונים פחתו ותופעות הלוואי שגם הם פחתו במקצת. אחת הטענות העיקריות העלות במהלך ייעוץ לניתוח אף הוא השאלה תוך כמה זמן הוכל לחזור לפעילות יום יומית רגילה ושגרתית?

או כמה זמן החלמה אחרי ניתוח אף ? התשובה לרוב היא : הכל תלוי במורכבות הניתוח, אופן הביצוע, רמת מקצועיות המבצע, תהליך השיקום וריפוי של גופנו לאחר ניתוח אף.

ניתוח אף החלמה - טיפים


כאמור, כיום החלמה מניתוח אף היא קצרה יחסית לפעם אך עדיין ארוכה ביחס לניתוחים אחרים כך ישנם כמה וכמה פעולות שעשויות לשפר ולהפחית את משך השיקום וההחלמה של האף.1. מיד בתום הניתוח יחדיר המנתח או העוזר/ת לתוך הנחיריים מאין ספוגים הדומים לטמפונים קטנים שתפקידם הוא לספוג את הדימום במהלך הימים הראשונים שלאחר הניתוח.
יש להתייחס אליהם ברצינות כי הם נועדו בין היתר לשמור על מבנה הנחיריים ממגע ידיכם פנימה ומניעת תזוזות לא רצויות באזור.

2. לאחר הניתוח האף מאד רגיש למאכלים מסוימים ולמשקאות, יש להתייעץ עם המנתח בנושא זה שכן מאכלים מסוימים עשויים לגרות אתכם לגרד באף, זה קורה כאשר ריריות האף פגועות וחשופות לאחר ניתוח אף ועשויות לגרום לגירוי ורצון עז לגעת באף.

3. השעות שלאחר הניתוח הכי קריטיות, למעשה24 השעות הראשונות אחרי ניתוח אף תרגישו כאבים, לעתים כאבים עזים ורצון להתעטש, זה תופעת לוואי של חומרי ההרדמה. הכאב נובע כמובן מהליך הכירורגי של הניתוח, אך גם משום שישנם קרישי דם הקיימים בתעלות האף. לרוב הכאבים פוחתים עד לכדי נעלמים לגמרין בימים הראשונים שאחרי הניתוח.

4. רצוי להימנע מחשיפה לשמש ישירה כשבוע לאחר הניתוח, ואף להימנע מחשיפה מוגברת אליה כחודש לאחר הניתוח אף (rhinoplasty).

5. לפיכך, חשוב מאד להימנע מכל פעילות גופנית, תזוזות באזור האף, נגיעות שלא לצורך והכי חשוב תהיו סבלניים, יש לכם לראות את האף כל חייכם ואינם צריכים לדעת ולנסות ולראות את התוצאה בחודש הראשון או עד שהמנתח יקבע שניתן להסיר את התחשובות והגבס. חשוב להבין ולהפנים, תקופת ההחלמה הראשונית מיד עם צאתכם מהמרפאה היא תקופת החלמה, פשוטה כמשמעה והנה קריטית ומכריעה בכל הקשור למבנה האף שיהיה לאחריה.

6. שוב, יש להימנע מכל תזוזה ועדיף ורצוי מאד לקבוע שבוע חופשת מחלה מהעבודה או להכין את המפקד/ת בצבא שיספקו לכם גימלים ובהתאם להוראות המנתח, רצוי לקבוע עם המנתח שיוסיף עוד כמה ימי גימלים לחוות הדעת שלו בנושא משך ההחלמה לניתוח אף (rhinoplasty) .

7. יש להקפיד ולעמוד בזמני הביקורת של המנתח ו/או המרפאה על מנת לתת לרופא לבדוק את המבנה החדש ולקבוע המשך טיפול והחלמה. יש לוודא שתהליך ההחלמה עובר כראוי ואין סימנים לכישלון כתוצאה בתזוזות או מדבר אחר, הקפדת הרופא ומנתח צריך להתבצע בצורה מסודרת ובתשובת לב מיוחדת.

8. יש להימנע משכיבה על הבטן במהלך הלילה ובכלל, אל תיקחו סיכון שמא אתם עלולים להירדם על הבטן ולגרום לאף להתחכך בכרית בצורה משמעותית עד כדי תזוזות מסוכנות.

הכינו לעצמכם מבעוד מועד רשימת משכבכי כאבים, ציוד עזר, כל דבר שתוכלו להכין מראש, לקנות ולמקם באזור בבית בו אתם מתכוונים להיות בעיקר בזמן המנוחה וההחלמה שכן כפי שהזכרנו עלינו להימנע ככל האפשר מתזוזות ומפעילות מאומצת.

9. ניתוח אף לרוב מתבצע בהרדמה מלאה אך גם במידה וההרדמה הנה מקומית יש לקבוע עם חבר, אח או כל אדם אחר שיגיע לאסוף אתכם חזרה הבית וילווה ויתמוך במהלך השלושה ימים לפחות שלאחר הניתוח כמו כן, חשוב יותר שאותו מלווה יגיע עם רכב וידאג להסיע אתכם הביתה משום שלאחר ניתוח אף אזור העיניים מאד יכאב ורפלקס עצימת העיניים יעבוד
וזה מסוכן כמובן לנהיגה וודאי לאחר התאוששות מהרדמה.

10. לא רצוי כלל לתכנן נסיעות ארוכות או טיסות לחופשות או בכלל משום שבזמן נסיעות ובעיקר ממושכות גופנו עובר טלטלות ותזוזות תמידיות ופתאומיות ואלה עשויים להיות גורם סיכון משמעותי לתזוזות באף המנותח, דימום וגרוע מכך.
טיסות הם דבר מסוכן מאד לאחר ניתוח אף והפרשי הלחצים בגובה או טלטולי המטוס עשויים לגרום לנזק רב ויש להתייעץ עם הרופא בטרם תחילת הניתוח וכבר בשלב הייעוץ בנושא זה ולהישמע להוראותיו בלבד.

ניתוח אף החלמה - הערות

*בכל מקרה יש להישמע להוראות הרופא לגבי כל משך הניתוח ומשך ההחלמה ולגבות כל חשש מצידכם על ידי יצירת קשר עם המנתח בהסבר וקבלת תשובה. אין לזלזל בנושא זה, שכן כל דבר חייב לקבל תשובת לב מהירה ולעתים זה עשוי להציל את המצב בטרם פגיעה משמעותית ומתמשכת שעשויה לגרור ניתוח אף חוזר .

*יש להתייעץ עם המנתח לגבי משככי כאבים כל שהם לפי המלצתו ועצתו ובהתאם למצב בריאותכם ולתיק הרפואי שלכם.


ניתוח אף מאיזה גיל


*במידה וגילכם הוא 16-17 רצוי מאד לבדוק עם הרופא את כשירותכם לניתוח אף שכן ניתוח אף לצעירים בני גילאים אלה אינו רצוי לפני גיל 16 לבנות ולפני גיל 17 לבנים משום שסיומה של תקופת התבגרותם עשויה עוד להמשך מבחינת התפתחות העצמות האף וסחוסים ועשוי להכשיל ניתוח אף לאחר הניתוח .
יש להתייעץ כאמור עם רופא המשפחה ורופא המנתח במהלך הפגישה ולוודא כי עברתם את תקופת ההתבגרות במלואה ולהסיר כל חשש מכישלון הניתוח.

רוצים לדעת כמה עולה ניתוח אף ? הכנסו למאמר ניתוח אף מחירים.

מנטול - הפורטל לאיכות חיים בישראל הנו אחד הפורטלים האיכותיים ומעניק מידע מקצועי מתוך חקירה מעמיקה, ראיונות והעלאת תכנים מקצועיים שנכתבו על ידי הרופאים והמרפאות שאיתן אנו בהתקשרות .
אנו ממליצים להשאיר פרטים ואנחנו נעשה מאמץ לחזור אליכם מהר ככל האפשר על מנת לספק לכם את המידע הרלוונטי בתחום זה ובתחומים נוספים אשר תהיו חפצים לדעת ולקבל.

מערכת הפורטל עושה כל מאמץ להתעדכן במתרחש בענף האסתטיקה והניתוחים הפלסטיים ומתיימרת לספק לקהל הגולשים את המידע בנוגע לניתוחים והטיפולים השונים, המחירים, ההטבות והמבצעים באותה עת.

רוצים לדעת עוד ? רוצים לשמוע על הטבות ומבצעים בתחום ?
אנחנו הכתובת ! השאירו לנו פרטים ופרגנו לנו בבקשה לייק :)
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום מאמר 355
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / ניתוחים פלסטיים / טיפים להחלמה מניתוח אף. !